Naše chovatelská stanice byla založena roku 2014. Jsme registrováni u FIFe . Chováme orientální tak i siamské kočky.  Cílem naší chovatelské stanice je zdravá kočka, která bude typickým představitelem plemene a to jak vzhledem, tak i povahou. Charakter a vzhled orientálních a siamských koček nás naprosto ovládl a "zotročil" v dobrém slova smyslu. Obdivujeme je, jsou naší nedílnou a neoddělitelnou součástí našeho života. Jsou našimi plnohodnotnými členy rodiny a tak jsou i vychováváni.  Povahově jsou siamky a orientálky své, Vaši činnost komentují a ve většině případů u ní i rády asistují. Naučí se aportovat, skákat do náruče a přiběhnou na zavolání. Siamské či orientální kočky jsou kontaktní, energické, přívětivé, pyšné, hlučné, okouzlující. Její povaze propadnete. 

 

 Bydlíme nedaleko Prahy v rodinném domku, kde mají kočky dostatek pohybu a prostoru. Naprosto odsuzujeme chov koček v klecích (včetně takto držených kocourů!). Tento styl "chovu"" považujeme za týrání zvířat. Naše kočičky testujeme na virové infekce FHV, FCV, FeLV a FIV, dále testujeme i bakteriální nemoci typu mycoplasma spp., chlamydophila felis a další patogeny ve společnosti Tilia Laboratories. Samozřejmostí jsou i parazitologické a bakteriální rozbory trusu. Z genetických onemocnění testujeme PRA - progresivní retinální atrofii. 

 

Pokud byste si siamskou či orientální kočku rádi pořídili, mějte prosím na paměti, že toto plemeno nesnese samotu a může být po čase destruktivní ze smutku. Pro ty, jež jsou dlouhé hodiny v práci,  doporučujeme pořízení kočičího kamaráda, nejlepší možnou volbou jsou koťátka ze stejného vrhu. Upřednostňujeme zájemce, kteří kočku nebo pejska už mají. Dále bychom chtěli upozornit, že kočka není hračka, není na nošení v kabelce a není to ani dekorační předmět do bytu. Kočka se dožívá v průměru více jak 10 let, není tedy ani přechodnou "nálepkou" je to partner na kus Vašeho života, zvažte Vaše momentální rozpoložení. Siamky a orientálky mají své potřeby a nároky, u kterých doufáme a věříme, že je nový majitel na 101% splní.

 

DŮLEŽITÉ!!! :-)

 

U rezervace koťátek platí, že se nestáváte majitelem pokud si jen zavoláte nebo napíšete. Kotě u nás není vnímáno jako "zboží" a nové pečovatele si vybíráme podle přísných kritérií :-). Vyžadujeme osobní návštěvu. 

 

Koťátko samozřejmě nejde rezervovat bez zálohy, ta činí až 50% pořizovací částky.  Záloha NENÍ vratná. Pořizovací částka není první ani poslední výdaj za nového člena Vaší rodiny. Pokud je pro Vás jediným aspektem výběru zvířete cena, prosím nepište nám. Zdá-li se Vám koťátko drahé, navštivte prosím útulek pro kočičky. Na dotazy typu "Kolik stojí?" Nereagujeme. 

 

Chcete-li od nás koťátko a chystáte se nám psát, budeme rádi za nějaké krátké představení Vaší osoby nebo rodiny (počet členů, věk dětí, další zvíře v domácnosti, zabezpečení oken, balkonu). Jaké máte zkušenosti s kočkami a kde bude kotě bydlet? Každého z Vás, chceme osobně vidět a poznat :-) - bez tohoto nelze rezervaci koťátka uskutečnit.

 

Naše odchovy, stejně jako kočičky k adopci nejsou URČENY K POBYTU VENKU! Orientální ani Siamské kočky NEJSOU VHODNÉ PRO ALERGIKY!

 

Promyslete, zda ve Vaší rodině někdo netrpí alergií na kočičí srst, není nic bolestnějšího než dávat kočičku, ke které si uděláte krásný vztah, pryč .. 

 

Naše koťátka budou odcházet z naší CHS ve věku 16 týdnů (ne dříve, jen my víme, kdy je naše koťátko schopno a připraveno opustit naší CHS),
koťata budou 2 x oočkovaná, na přání můžeme doočkovat Ch+FeLV, 3 x odčervená a čipovaná. 
Koťátka určená na "mazlíčka" budou z naší CHS odcházet vykastrovaná. 

Kočky bez průkazu původu nechováme!!! Každé kotě od nás bude mít při odchodu průkaz původu, kupní smlouvu,  očkovací průkaz a dále malý balíček na cestu (škrabo-pelíšek, dečka, hračky, konzervičky, granulky a samozřejmostí je 100% chovatelský servis. Koťátka budou naučená na kočičí toaletu, budou řádně vymazlená a zvyklá na veškerý domácí ruch.  Budeme velmi rádi, když s budoucími majiteli zůstaneme v kontaktu a rádi zodpovíme dotazy týkající se péče o mazlíčky.  


Co se týče prodeje koček do chovu, upřednostňujeme MALÉ chovatelské stanice!!! 

 

 

Our cattery was found in 2014. We are registered at FIFé. We breed Siamese cats and Oriental cats also.

The target of our cattery is a healthy cat primarily, who will be the epitome of a Siamese and Oriental cat breed and not only with its look, but also with its temper. The character and the look of the Siamese and Oriental cats have absolutely dominated us and has slaved us (in the good matter). We admire them. They are an integral part of our life and our family. The temper of the Siamese and Oriental cats are rare, they always want to be part of your activity and want to involve. Siamese and Oriental cats are very energetic, proud, noisy, charming, and friendly and they want to contact. You will fall in love with them instantly.

 

We breed cats in our house near Prague. Our cats have enough space. We hate breeding in cages or breeding cats, they are closed in small dark rooms. We test our cats on virus infections like FHV, FCV, FIV and FeLV, but we also test them for bacterial infections like mycoplasma spp, chlamydophila felis. We also do a parasitological and bacterial analysis of droppings on giardia spp., tritrichomonas foetus, salmonella, and other pathogens. We test genetic diseases too like PRA. 

 

If You would like to get a Siamese or Oriental cat, remember, that this species cannot be alone and might be problematic, because of sadness. For those who are long hours at work we recommend to get a cat friend, the best choice is a Siamese or Oriental kitten. We rather co-operate with people who already have a dog or a cat. We would like to warn that the cat is not a toy. It is not a piece of thing you can carry in a bag or a decoration, which you can put in the flat only. Cats live 10 years and longer, so it is not a „thing for fun“ it is your lifetime partner, please really be serious and responsible in this decision. Siamese and Oriental cats have their needs, where we believe that a new owner will fulfill on 101%.

 

When you reserve a kitten it doesn´t mean that you are automatically an owner. We will reserve a kitten, but we carefully choose who will become the new owner. You also cannot reserve a kitten without a deposit. (50% of the price of the kitten)  If there is price your most valuable aspect of choosing a kitten please do not contact us. Take a look at the cat shelter, where is a lot of lonely cats. If you would like a kitten from us, please send us some short invitation letter about you or your family. (Age of children, number of members etc…)

 

Our kittens are leaving our cattery at age of 16 weeks not sooner – we know the best when it is the best time for the kitten to leave. Kittens are 2x vaccinated (Purewax RCP), 3x wormed and chipped. Kittens leaving our cattery as a pet will be neutered.  We are not breeding cats without a pass of origin. Every kitten leaving our cattery is having such a pass, purchase contract, vaccination pass and a little box on the way. Kittens are taught to cat´s toilet and will be used to an everyday hustle or rush. We will be very happy to stay in touch with every new owner and we are always prepared to answer any questions later on.

 

If you want a cat for breeding, we will prefer SMALL catteries!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 © Copyright
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now